elektronik sigara Катедра за техничка механика и јакост на материјалите
Катедра за техничка механика и јакост на материјалите
Енергетска ефикасност на објекти - 14.2.2018 PDF Печати Е-пошта

На „повеќе“ може да ги видите резултатите од дополнителниот испит по предметот енергетска ефикасност на објекти (6 кредити), одржан на 14.2.2018 година.

Оценки во индекс може да се земат во среда (21.2.2018) во 12 часот. 

                                                                                            проф. Т. Самарџиоска

Повеќе...
 
ЈМ...распоред на студенти по групи за вежби PDF Печати Е-пошта

Од вторник (20.02.2018) вежбите ќе се одржуваат во две групи според следниот распоред.

Последно освежено ( Понеделник, 19 Февруари 2018 14:12 )
 
Кинематика и динамика, Регистрирање на Piazza PDF Печати Е-пошта

Со цел да се реализира и олесни комуникацијата за потребите на предметот Кинематика и динамика во ЛС2018, креирана е нова виртуелна училна на Piazza. Регистрацијата на студенти во оваа виртуелна училна се прави со:

1. Отварање на адресата за регистрација на Piazza:

piazza.com/Градежен_Факултет_Скопје/spring2018/z8

2. Внесување на кодот за активација:

z8

Доколку имате потешкотии со регистрацијата, обратете се овде:

Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

Последно освежено ( Четврток, 15 Февруари 2018 10:35 )
 
Програмирање ... Пријавување на Piazza PDF Печати Е-пошта
Со цел поефикасно совладување на наставната програма по предметот „Програмирање“, создадена е виртулна училна на сeрвисот Piazza. 
 
        (кликни на сликата)
 
Пријавте се на Piazza на следната адреса:
piazza.com/Градежен_Факултет_Скопје/spring2018/101

 

Код за активација (class access code): PR101

За сите потребни информации испратете меил на:  Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

Последно освежено ( Среда, 14 Февруари 2018 16:36 )
 
ЈМ...Лична карта PDF Печати Е-пошта

Во приложениот документ можете да ги погледнете обврските кон наставата, начинот на оценување и распоредот на термините за предавања, вежби, домашни задачи и колоквиуми по предметот ЈАКОСТ на МАТЕРИЈАЛИТЕ за учебната 2017/2018 год.

Последно освежено ( Вторник, 13 Февруари 2018 15:36 )
 
Повеќе содржини...
« ПочетокПред12345678910СледноКрај »

Лист 1 од 24

Покренато од Joomla!. Designed by: Joomla 1.5 Template, ecommerce web hosting. Valid XHTML and CSS.