elektronik sigara Катедра за техничка механика и јакост на материјалите
Катедра за техничка механика и јакост на материјалите
Топ 9 уникатни конструкции кои наскоро ќе се градат PDF Печати Е-пошта

Очигледно, конструктерската технологија напредува екстремно брзо. Поврзете го тоа со пребогатите компании кои се обидуваат меѓусебно да се надминат во потрагата по следниот истакнат дизајн и ќе добиете блиска иднина полна со облакодери повисоки од 1500 m и згради кои веќе и не личат на згради.
Следува листа од 9 чудни и уникатни конструкции кои или веќе се одобрени или се во последните фази на одобрување. Некои од нив веќе делумно се изградени.

Последно освежено ( Среда, 10 Декември 2008 09:40 )
 
LaTeX PDF Печати Е-пошта
Дали ви е познато дека МS Word не е единствената алатка за работа со текст? Дали знаете дека на Oxford, Berkeley, MIT и.т.н. за таа намена користат софтвер кој е направен од професор на Stanford University, Imperial College London нуди курс за негова употреба, а авторот нуди парична награда за оној кој ќе пронајде грешка во него? Притоа, софтверот е бесплатен, достапен на интернет заедно со помошта и поддршката на огромната база корисници ширум светот.

Можеби е време да кажетe „Не“ на Word.

 

Последно освежено ( Понеделник, 30 Мај 2011 07:55 )
Повеќе...
 
Најдобри светски универзитети PDF Печати Е-пошта

Најдобри технички универзитети за 2007 година според интернет сајтот World Science & Engineering University Portal се:

  1. Massachusetts Institute of Technology USA
  2. University of California, Berkeley USA
  3. Indian Institutes of Technology India
  4. Imperial College London UK
  5. Stanford University USA

Најдобрите градежни факултети во САД, според истиот сајт се дел од универзитетите:

  1. University of Illinois–Urbana-Champaign
  2. Massachusetts Institute of Technology
  3. University of California–Berkeley
  4. Stanford University (CA)
  5. University of Texas–Austin

кликнете на линкот подолу за да ги видите целосните листи. 

Последно освежено ( Четврток, 30 Октомври 2008 14:36 )
Повеќе...
 
« ПочетокПред21222324252627282930СледноКрај »

Лист 30 од 30

Покренато од Joomla!. Designed by: Joomla 1.5 Template, ecommerce web hosting. Valid XHTML and CSS.