elektronik sigara Катедра за техничка механика и јакост на материјалите
Катедра за техничка механика и јакост на материјалите
ЕГНЛК, резултати од испит PDF Печати Е-пошта

На „повеќе“ може да ги видите резултатите од испитот по предметите „Еластичност и гранична носивост на линиски конструкции“ и „Вовед во еластичност“, одржан на 11 септември 2015 год.

Последно освежено ( Понеделник, 14 Септември 2015 13:16 )
Повеќе...
 
energetska efikasnost na objekti 15.07.2015 PDF Печати Е-пошта

На "повеќе" може да ги видите резултатите од испитот по предметот енергетска ефикасност на објекти (6 кредити), одржан на 15.07.2015 год.

                                                                         проф. Т. Самарџиоска

Повеќе...
 
испит енергетска ефикасност на објекти PDF Печати Е-пошта

На "повеќе" може да ги видите резултатите од испитот по предметот енергетска ефиканост на објекти (6 кредити), одржан на 01.07.2015 год. Кандидатите да се јават на имејл Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите за запишување на конечната оценка во пријава.

                                                                                                            проф. Т. Самарџиоска

Последно освежено ( Петок, 03 Јули 2015 14:27 )
Повеќе...
 
градежни материјали јуни втор рок PDF Печати Е-пошта

На "повеќе" може да ги видите резултатите од испитот по градежни материјали, одржан на 18.06.2015 год. Оценките може да се земат во среда, 24.06.2015 во 10 часот во канцеларија кај предметниот наставник. Студентот со бр. индекс 9143 да се јави во канцеларијата на предметниот наставник.

                                                                             проф. Т. Самарџиоска

Повеќе...
 
JM...Соопштение PDF Печати Е-пошта

Во сабота (09.05.2015) ќе се одржат вежби по предметот Јакост на материјалите, во училна 111 од 10-13:30h (за двете групи). На истите ќе се решаваат задачи од Еластична линија (Мор-ова аналогија) и Статички неопределени носачи (метода на декомпозиција

 
Повеќе содржини...
« ПочетокПред11121314151617181920СледноКрај »

Лист 20 од 24

Покренато од Joomla!. Designed by: Joomla 1.5 Template, ecommerce web hosting. Valid XHTML and CSS.