elektronik sigara Катедра за техничка механика и јакост на материјалите
Катедра за техничка механика и јакост на материјалите
Квиз по математика PDF Печати Е-пошта

megaphone2bКако што беше најавено на првиот час од наставата по предметот „Статика“, за потребите на студентите кои го слушаат предметот е изработен „Квиз по математика“. Целта на овој квиз е студентите да стекнат увид за тоа колку знање и од кои области на математиката ќе им биде потребно за успешно следење на наставата по „Статика“. Можете да се обидете да го решите квизот on-line или да го превземете од делот „Превземања“ на оваа страна.

Да нагласам дека ова е work in progress, т.е. ова е само почетната верзија на квизот. Согласно тоа високо ќе ја цениме секоја конструктивна забелешка или сугестија околу истиот и соодветно ќе го надополниме и корегираме во наредните верзии.

Последно освежено ( Вторник, 02 Ноември 2010 12:25 )
 
« ПочетокПред212223242526272829СледноКрај »

Лист 29 од 29

Покренато од Joomla!. Designed by: Joomla 1.5 Template, ecommerce web hosting. Valid XHTML and CSS.