elektronik sigara LaTeX
4. Квалификација
5. Празно зборување?
Сите страни
Дали ви е познато дека МS Word не е единствената алатка за работа со текст? Дали знаете дека на Oxford, Berkeley, MIT и.т.н. за таа намена користат софтвер кој е направен од професор на Stanford University, Imperial College London нуди курс за негова употреба, а авторот нуди парична награда за оној кој ќе пронајде грешка во него? Притоа, софтверот е бесплатен, достапен на интернет заедно со помошта и поддршката на огромната база корисници ширум светот.

Можеби е време да кажетe „Не“ на Word.

Во продолжение е даден преводот од англиски на еден од најчитаните и најцитирани трудови за оваа тема, чиј автор е Allin Conttrell, професор на Wake Forest University. Оригиналниот труд може да го погледнете ако кликнете овде.

Последно освежено ( Понеделник, 30 Мај 2011 07:55 )