elektronik sigara Термини за консултации
Термини за консултации PDF Печати Е-пошта

За сите прашања во врска со наставата студентите можат да се обратат на членовите на катедрата согласно следниот

Распоред за консултации на асистентите и соработниците

• Проф. д-р Светлана Петковска - Ончевска

Вторник 1400-1500, Четврток 1400-1500

• Вон. Проф. д-р Мери Цветковска

Четврток 1300-1500

• Доц. д-р Владимир Витанов

Четврток 1100-1300

Се молат студентите масимално да го почитуваат објавениот распоред.

Забелешки

• Во овие термини студентите ќе можат да се консултираат во врска со проблемите на кои наидуваат при решавањето на задачите или совладувањето на материјалот по предметите од катедрата
  • Се молат стуентите да ги почитуваат назначените термини.
  • Консултациите во кабинет не се покритие за пропуштените редовни часови. Пред да одат на консултации, студентите треба внимателно да се подготват за она што сакаат да прашат.
  • Се советуваат студентите за своите прашања максимално да ги користат часовите за предавања и вежби – прашањата поставени на час се исклучително битен елемент во едукативниот процес.
Последно освежено ( Сабота, 12 Октомври 2013 13:12 )