elektronik sigara Катедра за техничка механика и јакост на материјалите
Катедра за техничка механика и јакост на материјалите
Посета на рудници и фабрика Кнауф - Радика во Дебар PDF Печати Е-пошта
Во склоп на наставата по градежна физика, на 23.04.2018 (понеделник) ќе се реализира посета на рудниците и фабриката за гипс „Кнауф-Радика“ во Дебар.
Тргнувањето за сите навремено пријавени студенти е во 7:50 часот од пред главниот влез на факултетот. 
                                                                                проф. Т. Самарџиоска
 
Енергетска ефикасност на објекти - 14.2.2018 PDF Печати Е-пошта

На „повеќе“ може да ги видите резултатите од дополнителниот испит по предметот енергетска ефикасност на објекти (6 кредити), одржан на 14.2.2018 година.

Оценки во индекс може да се земат во среда (21.2.2018) во 12 часот. 

                                                                                            проф. Т. Самарџиоска

Повеќе...
 
Програмирање ... Пријавување на Piazza PDF Печати Е-пошта
Со цел поефикасно совладување на наставната програма по предметот „Програмирање“, создадена е виртулна училна на сeрвисот Piazza. 
 
        (кликни на сликата)
 
Пријавте се на Piazza на следната адреса:
piazza.com/Градежен_Факултет_Скопје/spring2018/101

 

Код за активација (class access code): PR101

За сите потребни информации испратете меил на:  Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

Последно освежено ( Среда, 14 Февруари 2018 16:36 )
 
Јакост на материјалите ... Пријавување на Piazza PDF Печати Е-пошта
Со цел поефикасно совладување на наставната програма по предметот „Јакост на материјалите“, создадена е виртулна училна на сeрвисот Piazza. 
       (кликни на сликата)
 
Пријавте се на Piazza на следната адреса:
piazza.com/Градежен_Факултет_Скопје/spring2018/110

Код за активација (class access code)110

За сите потребни информации испратете меил на:   Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

Последно освежено ( Среда, 14 Февруари 2018 16:39 )
 
Енергетска ефикасност на објекти 29.1.2018 PDF Печати Е-пошта

На „повеќе“ може да ги видите резултатите од испитот по енергетска ефикасност на објекти (6 кредити), одржан на 29.1.2018 година.

 

Повеќе...
 
Повеќе содржини...
« ПочетокПред12345678910СледноКрај »

Лист 1 од 23

Покренато од Joomla!. Designed by: Joomla 1.5 Template, ecommerce web hosting. Valid XHTML and CSS.